poniedziałek, 4 listopada 2013

Trójmiasto, klasycznie - zakończenie sezonu.

      Wczoraj pod gdańską Ergo Areną odbył się kolejny spot z cyklu "Trójmiasto, klasycznie.", tym razem było to zakończenie sezonu. Stwierdziliśmy, że skoro Groszek jest już naprawiony to możemy się wybrać.
Na spot zjechały się klasycznie pojazdy z całego Trójmiasta i nie tylko, w sumie przybyło około 170 - 200 samochodów.

      Z Gdyni wyjechaliśmy około 16, tak żeby na spokojnie zdążyć na 17. Z częścią busiarzy umówiliśmy się wcześniej i razem stworzyliśmy piękny konwój którym podjechaliśmy pod Ergo Arenę. Zablokowaliśmy lewy pas i tak jechaliśmy przez Gdynię i Sopot. Na miejscu zatrzymaliśmy się wszyscy w jednym rzędzie - 14 busów stojących obok siebie naprawdę robi niezłe wrażenie. Około 18 rozpoczęliśmy konwój klasycznych aut, który przejechał na Skwer Kościuszki - pod gdyńskie Akwarium. Niestety, coś nam się nie udało i przejazd wyglądał tak, że po raz kolejny jechały same busy. Z jednej strony współczuję osobom, które w tym czasie na nas trafiły, a z drugiej pewnie byli nieźle zaskoczeni widząc taką ilość klasyków na drodze, że chyba nie przeszkadzało to że albo jechaliśmy powoli czekając na pozostałych, albo wyprzedzając się co chwila :-). Pomimo tego, że wyjechaliśmy jako pierwsi to na Skwer dojechaliśmy prawie jako ostatni. Tam porobiliśmy ostatnie zdjęcia i powoli zaczęliśmy wracać do domu.
      Idea tego typu spotkań, jest naprawdę genialna! Rzadko kiedy mamy okazję zobaczyć chociażby jeden klasyk na drodze, zachowany w tak dobrym stanie. A taka ilość pojazdów zebrana w jednym miejscu dopiero robi wrażenie. Nawet deszcz nie przeszkadzał w oglądaniu i zachwycaniu się samochodami. A było w czym wybierać: Warszawy, Trabanty, Garbusy, Mini, Wołgi, różnego rodzaju Volkswageny i Fiaty. Już nie mogę się doczekać otwarcia sezonu!

Poniżej kilka zdjęć z wczorajszego wieczoru:































Brak komentarzy:

Prześlij komentarz